03 jūl 2023
Ar kuplu dalībnieku skaitu atklāta jau ceturtā "Brāļu Bertānu Meistarklase"

No 3. līdz 7. jūlijam Valmieras Olimpiskajā centrā norisinās nu jau ikgadējā "Brāļu Bertānu Meistarklase". Šī gada basketbola nometne, kas ir pēc skaita jau ceturtā, pulcē vairāk kā 110 jaunos basketbolistus ne vien no Valmieras, bet arī visas Latvijas.

Pirmā meistarklases diena sākās jau plkst. 8:30, kad tika atvērta visu pieteikto dalībnieku reģistrācija. Jaunajiem basketbolistiem bija iespēja teju stundu iesildīties, bet jau plkst. 10:00 tika atklāta 2023. gada meistarklase. Tajā svinīgo runu teica arī Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Turpinājumā jaunie talanti uzsāka treniņu procesu, kurā iesaistījās arī Latvijā labi zināmi treneri un eksperti. Pēcāk brāļi Dāvis un Dairis Bertāni uzstājās ar lekciju, sniedzot jaunajiem censoņiem svarīgus padomus tālākai attīstībai, kā arī dalījās ar savu pieredzi. Diena tika noslēgta ar inviduālās spēles treniņu jeb 1:1.

Piecu dienu garajā meistarklasē piedalīsies arī Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki, Latvijas hokeja izlases kapteinis un Pasaules čempionāta bronzas medaļnieks Kaspars Daugaviņš, spēcīgā Ukrainas kluba "Prometey" un Latvijas 3x3 basketbola izlases treneris, kā arī olimpiskais čempions Raimonds Feldmanis, "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandas galvenais treneris Oskars Virsis un viņa asistents Kaspars Vecvagars, kā arī Roberts Štelmahers, Ainars Bagatskis, Mārtiņš Martinsons un citi.

"Vēl nebūdams šeit, es jau jutu, ka top iespaidīgs un jauniešiem veltīts pasākums, kuru izveidojuši Dāvis un Dairis. Atbraucot šeit, esmu vēl vairāk patīkami pārsteigts, cik daudz bērnu ir ieradušies smelties jaunas zināšanas un izkopt savas prasmes - gan zēni, gan meitenes. Pozitīva enerģija bija jūtama jau pirms treniņa sākuma. Visi zālē driblēja bumbu, gaidīja atklāšanu. Daira un Dāvja klātbūtne vēl vairāk motivē jauniešus un var just, ka viņi vēlas trenēties," pēc pirmās meistarklases dienas sacīja viens no vieslektoriem un treneriem Raimonds Feldmanis.

Pirmo meistarklases dienu apmeklēja arī bijušie Valmieras komandas spēlētāji Edmunds Elksnis un Jānis Kaufmanis.

Rīt jeb 4. jūlijā jaunos basketbolistus sagaida fiziskās sagatavotības treniņi ar "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbola komandas trenerēm Ingu Dzeni un Ilzi Ādamsoni, kā arī Luka Banki lekcija, bet vakarā 2:2 un 2:1 treniņi ar brāļiem un pārējiem treneriem.

Meistarklase tiek organizēta sadarbībā ar Bertānu Valmieras Basketbola skolu, Valmieras pilsētas pašvaldību, Baltic Sports Agency, Sportland un Spalding.