01 nov 2023
Bertānu Valmieras basketbola skolā cenšamies realizēt bērnu basketbola sapņus

Bertānu Valmieras basketbola skola kopš 2021.gada īsteno profesionālās ievirzes izglītības programmu basketbolā Valmierā. Skolas mērķis ir izaudzināt jaunas un konkurētspējīgas sportistu paaudzes basketbolā uz vietējā reģiona jauniešu bāzes, kā arī kļūt par Vidzemes reģiona basketbola centru, kas kalpotu kā atspēriena punkts jauno spēlētāju karjeras attīstībā – virzienā uz nacionālajām izlasēm un augsta līmeņa profesionālajiem klubiem.

Bertānu Valmieras basketbola skola strādā ciešā saiknē ar Valmieras augstākās līgas basketbola klubu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kurā īsteno sekmīgu jauno sportistu pāreju no jaunatnes uz pieaugušo basketbolu.

Šoreiz uz sarunu esam aicinājuši cilvēku, kura vārds basketbola pasaulē retu kuram ir svešs – Arni Vecvagaru. Arnis šogad pārņēmis Bertānu Valmieras basketbola skolas vadītāja amatu un ar savu pieredzi veido jauno basketbolistu paaudzi, bet kā sporta direktors darbojas arī augstākās līgas komandā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”.

Bertānu Valmieras basketbola skola ir Valmieras novadā un arī Vidzemē lielākie jauno basketbolistu sagatavotāji. Kā skola un tās darbība norit 2023. gadā? 

Par skolas darbu daudz jau pasaka tās nosaukums. Piedāvājam basketbola treniņus bērniem un jauniešiem, cenšamies palīdzēt realizēt arī viņu sapņus kas saistīti ar basketbolu. Basketbols kā sports vienmēr bijis populārs gan Valmierā, gan visā Valmieras novadā. Bērni mīl sportot, viņiem tas patīk un tas ir tas, ko arī cenšamies viņiem nodrošināt. Cenšamies radīt tādus apstākļus, kas ir tuvu ideāliem un cenšamies savus pakalpojumus nodrošināt pēc iespējas augstākā kvalitātē.

Lielu uzmanību cenšamies pievērst treneru papildus izglītošanai. Rīkojam gan seminārus, gan piedāvājam treneriem dažādas iespējas kā papildināt savu zināšanu klāstu. Cenšamies sekot līdzi jaunākajām tendencēm un mērķtiecīgi celt treneru kvalifikāciju. Arī basketbols un trenēšanas metodes ir mainīgas, tāpēc pievēršam uzmanību tam, lai mūsu treneri ir informēti par jaunāko metodiku un var to izmantot ikdienas darbā.

Protams, papildinām arī mūsu treniņu ekipējumu. Dažādi palīglīdzekļi padara treniņu gan efektīvāku, gan interesantāku jaunajiem sportistiem.

Jau sākot no aizvadītās sezonas esam ieviesuši iespēju trenera pavadībā individuālos un fiziskās sagatavotības treniņus aizvadīt jau no paša rīta, pirms bērns vai jaunietis dodas uz skolu.

Bez jau ierastajiem treniņiem, BVBS organizē arī dažādus turnīrus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. 

Vasarā katru gadu rīkojam turnīru Bertans Valmiera Summer Cup, kur piedalās komandas gan no Latvijas gan tuvākām un tālākām ārvalstīm. Turnīrs jaunajiem basketbolistiem ir izcils sagatavošanās posms pirms jaunās sezonas. Bērni un jaunieši pavadījuši vasaru gatavojoties jaunajai sezonai šis turnīrs kalpo kā atskaites punkts – turnīrs, kurā var pārbaudīt individuālo un komandas sagatavotību. Piedalāmies arī dažādos citos turnīros – Baltijas basketbola līgā un Eiropas basketbola līgā jauniešiem un jaunietēm. Šādi dodam bērniem un jauniešiem iespēju savas spējas pārbaudīt arī starptautiskā līmenī. Eiropas līmeņa turnīram vairāki posmi tiek organizēti tieši Valmierā. Pilsētas sporta infrastruktūra ir augstā līmenī un par saviem organizētajiem turnīriem saņemam tikai labākās atsauksmes.

Mainās un attīstās ne tikai treniņu process, bet mainās arī sabiedrība. Tas pamanāms arī ikdienas darbā ar bērniem un jauniešiem. Jāspēj rast kopīga valoda, lai treniņu process būtu vērtīgs un arī patīkams pašiem jaunajiem sportistiem.

Paaudzes mainās, mainās dažādi ieradumi un mums ir jāmainās tiem līdzi. Neesmu piekritējs teicienam, ka kādreiz zāle bija zaļāka. Mana pārliecība ir, ka mums jādzīvo līdzi laikam, jābūt moderniem un jāpielāgojas jauniešu vajadzībām. Jādomā par komunikāciju gan ar pašiem bērniem, gan viņu vecākiem. Skaidrs ir tas, ka laiku, ko jaunieši pavada sporta skolā vēlamies veidot maksimāli pozitīvu. Mēs dodam viņiem vidi, kurā sasniegt savus mērķus un, ja šī vide ir pozitīva, tad šis process visiem ir vieglāks.

Bertānu Valmieras basketbola skola jau no pirmajām klasēm skolās piedāvā bērniem apmeklēt basketbola ’’pulciņu’’, cenšamies bērnus ieinteresēt par basketbolu, kā arī kustīgu un veselīgu dzīvesveidu. Attiecīgi, ja bērniem iepatīkas basketbols un vēlas šos treniņus pacelt jau nākamajā līmenī, tad, protams, piedāvājam iespēju pievienoties sporta skolai.

Septembra izskaņā sākusies arī LatvijasIgaunijas basketbola līgas  sezona, kurā Valmieras basketbolu pārstāv basketbola klubs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”. Valmieriešiem gan sezona sākusies ne tik labi kā būtu gaidījusi gan paši, gan Valmieras basketbola fani, tomēr šī gada spēlētāju sastāvs liek domāt, ka rezultātiem būtu jāuzlabojas sezonas gaitā.

Šī gada sastāvs salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ir sabalansētāks, pieredzējušāks. Sastāvam pievienojušies arī vairāki pieredzējuši spēlētāji. Tāpat sastāvam pievienojusies arī virkne jaunu spēlētāju, gan vietējie, gan leģionāri. Trijiem no leģionāriem šī ir pirmā sezona pēc augstskolas un pirmā sezona Eiropas basketbolā. Tas rada zināmus izaicinājumus jau sākot ar to, ka tā viņiem ir cita valsts un kultūra. Uz spēlētājiem, kuriem šī ir pirmā sezona profesionālajā basketbolā gan vairāk skatāmies kā uz nākotnes perspektīvām, bet, protams, rezultātu laukumā gaidām jau tagad.

Skaidrs, ka sezona ir iesākusies ne tik veiksmīgi, kā mēs to būtu vēlējušies. Pašlaik rotācijā ir atgriezušies visi mūsu spēlētāji un esam gatavi uzlabot spēlēs kvalitāti. Atsevišķās spēlēs spējam nospēlēt ļoti labi un gūt uzvaras arī pret spēcīgākiem pretiniekiem. Pašlaik strādājam pie tā, lai nebūtu šie kritumi, nostabilizējam sniegumu un arī rezultātam ir jābūt!

Skatoties uz ieņemto attīstības virzienu un redzot jauno spēlētāju attīstību – vai Valmierai ir potenciāls atgriezties Latvijas basketbola līgas komandu augšgalā?

Protams, ka tas ir mūsu mērķis! Ja runājam par jauno spēlētāju iesaisti klubā, tad Covid-19 laiks atstāja lielu robu, jo nebija ne sacensību ne iespēja kvalitatīvi trenēties. Tomēr, ja skatāmies perspektīvā nākotnē, tad tieši šo snieguma izlabošanu gadu no gada esam uzlikuši kā savu prioritāti. Sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu piedāvājam jauniešiem gan iespēju iegūt kvalitatīvu izglītību, gan spēlēt basketbolu augstākajā līmenī!

Intervija tapusi sadarbībā ar portālu "Valmieras Ziņas".